AKTUALITY

STIS - TABULKA 2021     LOS A VÝSLEDKY 2021     VÝSLEDKY S BODY 2021     DVOUHRY - % 2021     ZÁPISY 2021     LÍŠŤANY 2021     STATISTIKY HRÁČŮ 2021     ELOST OP2 20/21

Zajímavost -  ŽEBŘÍČEK ELOST 2020/21 - OP II Jak si kdo stojí podle koeficientu Elo? Zde se najde každý!! - (www.elost.cz (CC BY 3.0 CZ)).
Po prvním odehraném kole sezóny 2020/2021 byla družstva seřazena takto: 1. Líšťany (1297)- po druhém kole již 1322!!, 2. Koštice (1232), 2. Smolnice C (1218), 4. Chraberce (1173), 5. Blšany B (1141)- po druhém kole pokles na 1046!, 6. Kryry B (1130), 7. Výškov (1127), 8. Černčice B (1125), 9. Žatec (1121), 9. Peruc B (1105), 10. Kačeři (1114) , 11. Peruc B (1104), 12. Telce B (1026) - Toto pořadí ale odráží sílu v 1.kole, kdy Líšťany nastoupili v nejsilnější sestavě a jiným týmům chyběly opory, které ELO zvednou.
V jednotlivcích má pořadí TOP 10 tuto podobu: 1. Zelenka ml. (LÍŠ) 1423, 2. Horák (KOŠ) 1405, (T.Rus (CHR) 1384), 3. A.Rus (CHR) 1320, 4. Studenovský (LÍŠ) 1297-po 2. kole 1288, (Gaži (BLA) 1283), 5. Příhoda (VÝŠ) 1256 (Kobelčuk (ŽAT) 1255), 6. Gutlebet (VÝŠ) 1248, 7. Petržilka (SMO) 1241, 8. Mical (KOŠ) 1237, 9. Formánek (LÍŠ) 1236-po druhém kole 1232, 10. Šuma (SMO) 1228

Komentář k sezóně 2019-2020

PO 9 ÚSPĚŠNÝCH SEZÓNÁCH, KDY JSME SKONČILI NEJHŮŘE NA 5. MÍSTĚ (POSLEDNÍ 2 ROKY DOKONCE NA 3. MÍSTĚ), JSME V SEZÓNĚ 2019/2020 NEPŘIHLÁSILI DRUŽSTVO DO SOUTĚŽE Z DŮVODU MALÉHO POČTU HRÁČŮ.
NA ROČNÍM HOSTOVÁNÍ BYL JEN STUDENOVSKÝ, A TO V TÝMU CÍTOLIBY C v OP II.
JEHO BILANCE: 6. Studenovský 45/11 - 80,36% - ELOST 1292 (5.), čtyřhra + Hegr (2. 12/1 92,31%)

Komentář k sezóně 2020-2021

Sezóna 2020/21 - 2. kolo - očekávají se výhry favoritů

Ve čtvrtek pojedou do Blšan v roli favoritů Líšťany. V pátek nezaváhají Koštice, ale výškovští určitě zabojují a nějaké dílčí body získají. Smolnice C si pojede pro body do Telcům, vyhrát by měli i Kačeři na Peruci a Chraberce proti béčku Kryr. Nejvyrovnanější by mohl být duel Černčice B - Žatec, ale i zde jsou favority hosté. Toto jsou ale předpoklady, které u stolů nemusí platit.

ČTVRTEK 8.10.2020 - 19:00 SC Blšany u Loun - 2. kolo:
VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ HRÁČŮ 2010-2020
Poslední vzájemné utkání v Blšanech 5:13 - Zápis o utkání (Pfeifer 2/4,5, Patrovský ml 2/4,5, Vilhelm J. 1/4,5, Patrovský st. 0/4,5 - Studenovský 4,5/4,5, Formánek 4,5/4,5, Makridenkov 2,5/4,5, Zelenka st. 1,5/4,5)

Sezóna 2020/21 - 1. kolo

Tři hlavní favorité vstoupili do sezóny výhrou. Nejsnadnější úlohu měli Líšťany, protože přijeli oslabené Telce B. Domácí i po roční pauze ukázali svojí sílu a poměrně brzy byl stav 10:0. Nejdramatičtější bylo jediné pětisetové utkání, kde domácí Zelenka st. prohrával již 0:2 s Jiříkovským, ale přesto dokázal otočit na 3:2, aniž měl Jiříkovský šanci na mečbol. Na celkovém stavu 16:2 se podíleli 4 body Zelenka ml., Studenovský a Zelenka st., 100% byl i Formánek, zkušenosti se soutěží sbírá střídající Čapek, který zatím nestačil na Jiříkovského a Routnera. Po pauze naskočila i Smolnice C, která doma porazila Černčice B 14:4. Proti minulosti sice chyběla Milada Kusáková, ale nahradil ji s plným počtem bodů Němeček. 100% byl i vedoucí týmu Petržilka. U hostů bodovali Brandtl a Rulf přes Petrlíka st. a v posledním zápase porazil Kulhavý Šumu. Čtvrtý bod získali černčičtí trochu překvapivě ve čtyřhře, kde Rulf a Maršal porazili dvojici Petrlík-Šuma. Nejtěžší úkol čekal na koštické, kteří hráli venku na půdě těžko čitelných Kačerů. Ti nakonec nebyli v nejsilnější sestavě (chyběli především Gaži a Patrik Lakatoš), a tak Koštice měli snadnější cestu k výhře 11:7. Opět se potvrdila rovnice Horák=5 bodů, i když na výhře ve čtyřhře se podílela další opora - Petr Mical. Tito dva hráči přispěli 8 body, ale Micala pozlobil hlavně Sodomka, který vedl již 2:0. Pro hosty byla důležitá hlavně druhá čtyřhra, ve které bodovali Burdych a Chrudimský, a tím došlo již na začátku k trháku na 0:2. Domácí ale srovnali výhrami 3:2 (Sodomka nečekaně otočil proti favorizovanému Gertnerovi z 0:2). V jednom z klíčových utkání porazil Říha Micala, a tak Horák jen dorovnával na 3:3. I ve druhém kole nejdříve domácí odskočili na 5:3, ale Mical s Horákem srovnali na 5:5. Ve třetím kole se rozhodlo, Burdych porazil Bartka st. a v již zmíněném zápase Mical Sodomku. Horák navyšoval na 8:6. Remízový bod přidal Gertner proti Bartkovi a výhru zajistil Mical proti silnému R.Lakatošovi. A samozřejmě pojistka Horáka přišla v duelu neporažených, kde Říha vzdoroval dva sety, ale přesto prohrál 0:3. Čtvrtým favoritem by mohli být Chraberce, ale tady je limitující malý počet hráčů. Proto i zde platí rovnice: chybějící Rus = chybějící 4 body. Absence Tomáše znamenala šanci pro Peruc B, která sice také nebyla v nejsilnější sestavě, ale zde absence některého z hráčů je kompenzována vyrovnaným spoluhráčem. Domácí ale začali dobře, po čtyřhrách byl stav 2:0. Další průběh byl dost jednotvárný, žádně utkání se nehrálo na 5 setů. Janda prohrál, A.Rus vyhrál, Kricner prohrál a Liehm vyhrál. Pokud by to bylo takto až do konce, tak by byl stav 10:8, ale našla se jedna výjimka. Vojta Liehm podlehl 0:3 Kučerovi, a tak Peruc B vybojovala remízu 9:9. Dalším utkáním, kde klíčovou roli hrály čtyřhry, bylo utkání Blšany B - Výškov B. Hosté vedli po čtyřhrách 2:0 a celkově zvítězili 10:8. V tomto utkání nebyl nikdo 100%. Po jedné porážce měli Beránek P. a Vilhelm J. resp. Gutlebet a Příhoda. Malá odbočka - Příhoda získal 3 body i v utkání áček, které také skončilo 8:10, zde ale vedli po čtyřhrách 2:0 Blšany A. Zpátky k béčkům. Zde byl dalším hrdinou Luboš Musil, který v rozhodujícím zápase, kdy se schylovalo k remíze, zaskočil Voláka a ve čtvrtém setu vybojoval výhru 15:13. Současně se odehrávalo utkání neporažených, kde Marcel Příhoda porazil díky dobrým koncovkám domácího Petra Beránka 3:1. V sobotu se dohrávalo kolo mezi favorizovaným Žatcem a Kryry B a nakonec to byla vyrovnaná bitva 10:8.Ze začátku to ale na drama nevypadalo. Domácí bez nejlepšího hráče Kobelčuka vedli 5:0 a 6:2. Pak hosté snížili na 6:5 a cenná byla pro hosty výhra Lorence ml. nad Damaškou. Za stavu 9:7 měli hosté šanci na remízu, když Fiala porazil Gona 3:2. Stejným výsledkem ale skončil i zápas Damašky s do té doby neporaženým Kolářem.

2. kolo sezóny 2020/21 - 8. OÚ BLŠANY B (1) - 1. TJ Sokol LÍŠŤANY (3) 5 : 13
Zápis o utkání (Volák 3/4,5, Vilhelm 1,5/4,5, Patrovský st. 0,5/4,5, Konečný Libor 0/4,5 - Zelenka ml. 4,5/4,5, Studenovský 3,5/4,5, Formánek 3/4, Makridenkov 1/2,5, Čapek 1/2,5)

Nastoupili jsme bez Zelenky st., ale hostům chyběli Beránek a Konečný st. Proto jsme byli výraznými favority. Po čtyřhrách byl stav 1:1. Studenovský a Zelenka ml. vylepšili svojí bilanci na 2:0 (celkově 15:1), ale Volák s Konečným byli v prvních dvou setech rovnocennými soupeři. Dramatická byla druhá čtyřhra, kde dostala šanci nová nesehraná dvojice Čapek, Makridenkov a nechybělo mnoho k výhře. Ondra a Sergey vedli už 2:0 na sety, ale zkušená dvojice Vilhelm, Patrovský dokázala otočit. Přesto se naskytla šance v 5. setu, kde hosté vedli 10:8. Zkušenost domácích ale vedla ke konečnému výsledku 12:10. V první dvouhře na sebe narazili nejlepší hráči. Zelenka ml. se zpravidla rozjíždí pomaleji, a tak Volák získal 1. set a ve druhém vedl již 10:5. Honza Zelenka ale odvrátil všechny setboly a vyhrál 12:10. To se podepsalo na zbytku zápasu, kde vedoucí hráč soutěže již utkání kontroloval. Pomaleji se rozjel i Honza Formánek, který prohrál první set s Liborem Konečným, ale pak také měl zápas pod kontrolou. Makridenkov před dvěma lety Vilhelma zaskočil a vyhrál 3:0, tentokrát vyhrál 3:0 domácí hráč díky lepším koncovkám (10,10,9). Roli favorita potvrdil Studenovský proti Patrovskému, a tak byl stav po prvním kole dvouher 2:4. Ve druhém kole hosté navýšili skóre na 2:7 po třísetových výhrách (Konečný-Zelenka, Vilhelm-Formánek, Patrovský-Makridenkov), a pak přišel nejdramatičtější zápas mezi Volákem a Studenovským. V loňské sezóně skončila vzájemná utkání 3:1 a 1:3. Tentokrát to vypadalo od začátku na jasnou záležitost pro domácího hráče, který vedl 2:0 a prosazoval se především servisem a poté forhendovým topspinem. Lavinovité útoky dokázal Studenovský zastavit až v závěru třetího setu. Ve čtvrtém setu měl Volák za stavu 10:8 dva mečboly, ale neproměnil. Rozhodoval tak pátý set, kde měl lepší start Studenovský, který vedl 5:3, 8:5 a 10:8. Pak ale vyšla Volákovi důležitá podání a došlo k přetahované se šťastnějším koncem pro Voláka (14:12). I v dalším kole byl Volák jediný, kdo získal bod. Tentokrát porazil 3:0 střídajícího Ondru Čapka.Tato výhra znamenala snížení na 4:9. Studenovský pak výhrou 3:0 nad Konečným získal rozhodující 10. bod. V posledním kole se hrála dvě dramatická utkání. Formánek dlouho vedl nad Volákem, aby nakonec ukončil přetahovanou o první set výsledkem 17:15. Ve druhém setu Volák výrazně odskočil a vyhrál i 3. set. Ve 4. se Honza Formánek snažil o vyrovnání, ale Volák získal svůj třetí bod těsnou výhrou 11:9. Premiérový bod nakonec získal Ondra Čapek. Proti Liboru Konečnému nejdříve bez problémů získal první set, totéž se povedlo ve druhém Liborovi a rozhodl zřejmě set třetí, kde za vše mluví výsledek 17:15 pro Čapka. Takový set poznamená zpravidla oba hráče, a proto asi nepřekvapila výhra Ondry ve 4. setu. Po výhře 13:5 jsme se dostali do čela tabulky (a asi tam nějakou dobu pobudeme z důvodu přerušení soutěže na základě rozhodnutí vlády).